Anna Szafrańska to taka autorka, która zaliczana jest do młodego pokolenia polskich twórców. Może kogoś zdziwić fakt, że swoje pierwsze kroki w pisaniu stawiała mając trzynaście lat. Obecnie Szafrańska jest kobietą o wiele starszą, jednak w swoich szufladach nadal ma zeszyty, gdzie pisała swoje pierwsze opowiadania. Mając 18 lat dała się poznać czytelnikom jako Anna Scott. Pod takim pseudonimem tworzyła opowiadania w sieci cieszące się dużą popularnością. Aktualnie autorka daje się poznać czytelnikom w sposób tradycyjny tworząc wspaniałe książki poruszające trudne tematy. Jedną z takich książek jest “Lilianna” (https://www.taniaksiazka.pl/lilianna-anna-szafranska-p-1340960.html).

Pierwsza część powieści

Jest to pierwsza książka, która należy do serii “Pink Tatoo”. Głównymi bohaterami jest tytułowa Lilianna i Mat. Ona to kobieta z przeszłością robiąca wszystko, aby jej syn miał dobre życie, on to gbur (tak go przynajmniej inni postrzegają), który zajmuje się wykonywaniem tatuaży. Ich pierwsze spotkanie nie należy do najprzyjemniejszych. Ona uważa go za totalnego prostaka, który nie jest idealnym kandydatem na przyjaciela. On uważa, że kobieta jest pustą kobietą bez żadnych perspektyw. Mat wyznaje w swoim życiu jedną zasadę – tatuaże, jakie wykonują są wspaniałą historią o człowieku. Widząc tatuaże Lilianny zaczyna się domyślać, że jednak pierwsze wrażenie jakie o niej odniósł jest mylne. Kobieta okazuje się mieć za sobą trudne życie, które dopiero co wychodzi na prostą. Czy Lilianna będzie chciała zwierzyć się temu gburowi i prostakowi?

Szansa na szczęście

Okazuje się, że kobieta dawno temu popełniła jeden błąd. Związała się z człowiekiem przed którym wszyscy ją ostrzegali. Ona jednak była według siebie mądrzejsza i…bardzo szybko zaszła w ciąże. Okazało się, że życie z ukochanym do łatwych nie należało. Bicie, wyzwiska, poniżanie – to była codzienność Lilianny i jej synka. W pewnym momencie kobieta musiała odciąć się od tego brutalnego mężczyzny. Udało jej się uciec i w miarę wychodzić w życiu na prostą. Postanowiła jednak, że już nigdy w życiu nie zaufa żadnemu mężczyźnie. Czy uda jej się dopełnić swojego słowa? Czy Mat okaże się człowiekiem godnym zaufania, który da jej szansę na szczęście i być może na miłość? A jakie tajemnice skrywa Mat? Czy i on będzie chciał się otworzyć przed kobietą i opowiedzieć o swoich tragicznych losach, które również wyrządziły szkodę w jego życiu? “Lilianna” Anny Szafrańskiej to powieść poruszająca, emocjonalna, która daje czytelnikom naprawdę dużo do myślenia.

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com