Ktoś mógłby powiedzieć, że tematyka miłosna jest już bardzo mocno przereklamowana. Nie ma sensu o niej pisać, ponieważ nikt nie będzie chciał tego czytać. Nic podobnego. Zawsze znajdzie się wiele chętnych osób, które sięgną po książki, gdzie pisze się o miłości. Dlatego nie można się dziwić temu, że na rynku wciąż powstają książki o tej pięknej i jakże wzruszającej tematyce, pozwalającej na poznanie wielu bohaterów. O takich właśnie osobach pisze w książce “Jeśli zatęsknię” Anna Ficner – Ogonowska (https://www.taniaksiazka.pl/jesli-zatesknie-anna-ficner-ogonowska-p-1354316.html).

Siła przyjaźni

Głównymi bohaterami tej książki jest paczka kilkorga przyjaciół, którzy obecnie mają po czterdzieści lat. Fascynujące jest to, że znają się oni jeszcze od czasów liceum. Pomimo tego, że każdy z nich ma już swoje obowiązki zawodowe, rodziny, zawsze znajdują czas na to, aby raz do roku spędzić wspólne wakacje w Chorwacji. Podporą tej wspaniałej grupy są dwie kobiety – Anka i Mańka. Ania to wspaniała psychoterapeutka, który cieszy się wielką popularnością, jednak jej życie osobiste nie jest tak szczęśliwe, Właśnie zakończyła pięcioletni romans, który z góry nie dawał jej szans na coś trwalszego. Mańka to z kolei bardzo energiczna rozwódka, matka trójki dzieci, która kocha swoją teściową i jedzenie. To prawdziwa kobieta dynamit, która prowadzi swoją restaurację cieszącą się ogromnym powodzeniem. Do paczki przyjaciół należy również Rafał, Kasia i Basia. Jedyny mężczyzna w tej grupie odpowiedzialny jest zawsze za to, aby załatwić katamaran, którym cała grupa przyjaciół wyrusza na rejs.

 

Siła miłości

W tym roku Anka ze względu na rozstanie nie ma zbytniej ochoty na wakacje. Złamane serce najchętniej leczyłaby w domu, pod kocem. Jednak przyjaciele nie odpuszczają i Ania jak zwykle ląduje z nimi w Chorwacji. Tym razem do ich ekipy dołącza Filip – dziesięć lat młodszy od nich człowiek, który zostaje pomocnikiem Rafała – kapitana katamaranu. Okazuje się, że młodzieniec jest zafascynowany Anną. Czy pomiędzy nim a kobietą, która jest od niego znacznie starsza wybuchnie miłość? Czy skrzywdzona przez kochanka Anna będzie chciała dopuścić kogoś do swojego zranionego serca? “Jeśli zatęsknię” Anny Ficner – Ogonowskiej to wspaniała powieść pełna pozytywnych emocji niosąca ogromną nadzieję. Czasem trzeba zamknąć jeden rozdział swojego życia, aby otworzyć się na coś nowego, coś zdecydowanie lepszego, co na pewno przyniesie nam szczęście. Trzeba tylko pokonać w sobie pewne uprzedzenia, a szansa na miłość będzie jawić się nam jako piękny dar od losu.

 

Książka zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com